Veľkoodberateľské zľavy: pri nákupe nad 2 000 EUR bez DPH zľava 5% a pri nákupe nad 4 000 EUR bez DPH zľava 10% close

Výroba našich závesov a záclon je unikátna a precízna

Okno je výkladnou skriňou každej izby

 

Nazrite do našej výroby

 

Luxus, štýl a elegancia. To sú charakteristické znaky závesov a záclon vyrábaných v našej spoločnosti. Starostlivá a často mravenčia práca prináša výsledok, ktorý ohúri, poteší oko a vďaka kvalitným zamatovým materiálom navodí kráľovský dojem. Klienti tieto pozitíva rozhodne ocenia. Dlhá životnosť diela šetrí i náklady. Poďte sa pozrieť, ako sú vyrábané závesy a záclony od firmy Horeca textil. V predchádzajúcom článku sme si predstavili novinky, ktoré pripravila naša spoločnosť pre svojich zákazníkov. Ide o produkty, ktoré v portfóliu doteraz chýbali, avšak v rámci skvalitňovania služieb sme sa rozhodli pridať ich do ponuky. Viete však, ako sa vyrábajú naše jedinečné závesy a záclony?

sizer

Už vieme, že ich delíme na Dimaut a Blackout podľa toho, akú majú priepustnosť svetla. Do pozornosti dávame predovšetkým Blackout. Ide o vysokokvalitnú látku, ktorá má v hotelovom a reštauračnom priemysle nenahraditeľné miesto. Najčastejšie je využívaná pri závesoch, ktoré sú súčasťou hotelových izieb, ale aj v klasických spálňach. Takéto typy závesov poskytujú takmer úplné zatemnenie priestoru počas celého dňa. Ďalšie prednosti sú akustické a tepelné. Výborne tlmia zvuk a zabráňujú úniku tepla. Tým pádom šetria prevádzkové náklady. Platí to však aj opačne. Blackout dokáže dokonale zabrániť prieniku priameho slnečného žiarenia a tým pádom aj tepla, čo klient ocení najmä počas horúcich letných dní.

 

Jednoduchá údržba

Všetky naše závesy šijeme na háčiky MICROFLEX. Ide o jedinečný spôsob výroby, populárny najmä v Holandsku. Závesová látka je všitá do malých plastových háčikov, pričom výrobky sú skladané v rovnakých intervaloch. Háčiky sú jednoduché na údržbu, preto sa tešia takej popularite. Vyznačujú sa pružnosťou a najmä dlhou životnosťou. Ani pri neustálej námahe a dennom používaní sa nezničia, nakoľko plast je dostatočne tvrdý a odolný voči opotrebeniu. Pri samotnej výrobe je výhodou rýchle šitie. Háčik sa do nej jednoducho vsúva.

 

Pozor na riasenie

V našej spoločnosti  kupuje zákazník už nariasenú záclonu alebo záves. Pre porovnanie, mnohé konkurenčné alebo zahraničné firmy ponúkajú záves a záclonu ušitú len ako kus látky, ktorú je ešte potrebné nariasiť, respektíve zavesiť tak, aby bola záclona nariasená. Tým pádom sa môže stať, že klient si zakúpi výrobok v určitej šírke a po zavesení mu nebude pasovať, nakoľko bude malý. Ak si ale u nás objednáte takýto záves alebo záclonu, dostanete do rúk hotový produkt v požadovanej šírke a bez ďalšej úpravy. Používame riasenie 1:1,5. Ide o najpoužívanejší typ. To znamená, že na jeden meter nariaseného závesu použijeme 1,5 metra látky.  Výhodou takéhoto dekoračného textilu je jednoduchá manipulácia. Háčiky sú montované nastálo, dávajú sa rýchlo hore a dole. Vďaka svojej pevnosti sa môžu prať rovno s konkrétnou textíliou.

 

Ďalšie výhody

Naši klienti určite ocenia i ďalšie výhody takto ušitých produktov. Samotné závesy majú pekné ukončenie vďaka elegantnému lemu širokým asi 10 centimetrov. Podobný je aj po bokoch v šírke dva centimetre. V dolnej časti závesu je zasa z oboch strán všité olovko s hmotnosťou 50 gramov, ktoré záves zaťaží. Tým pádom je látka vyrovnaná a pôsobí mimoriadne elegantným a estetickým dojmom. Takéto lemy používame pri všetkých typoch závesov. Je potrebné si uvedomiť, že ušitie takýchto lemov je časovo náročná práca. Všetky lemy šijú naše pracovníčky precízne, dávame si veľký pozor na každý detail a každú závadu ihneď odstraňujeme. Výsledné produkty prechádzajú prísnou kontrolou, aby bolo všetko dokonalé. Celý tento proces zaberie asi polovicu výroby kompletného závesu alebo záclony.

 

Ako správne zmerať záves?

Ak ste sa už rozhodli zadovážiť si záves a neviete, ako správne vybrať jeho rozmer, ponúkame ľahký návod. Na začiatok sa musíte rozhodnúť, koľko centimetrov chcete mať záves od podlahy. Následne zmeriate výšku od zeme po začiatok bežca, slimáka alebo kolieska, tak, ako vidíme na obrázku. A odpočítame toľko centimetrov, koľko chceme mať záves nad podlahou. Pritom je jedno, aký typ uchytenia závesu používate. Podstatné je presne zmeranie dĺžky od podlahy po samotný začiatok úchytky, teda spomínaného bežca, slimáka alebo kolieska. Závesy ponúkame v rôznych šírkach – 90, 110, 130, 150, 170, 190 a 200 centimetrov. Výšku záclony meriame rovnako ako pri závesoch, jej šírku od začiatku koľajnice alebo garniže. Na nariasenie už ďalšiu dĺžku nepridávajte. Ak si nebudete istý pri meraní, odporúčame ozvať sa nám a my vám ochotne poradíme.

 

Tip na záver

Vedeli ste, že závesy a záclony vieme dodať aj v protipožiarnom prevedení? Viete, aké sú ich výhody? V podstate ide o rovnaké produkty, avšak majú v sebe impregnáciu, ktorá zabráňuje rýchlemu vzplanutiu. Takáto úprava je vhodná najmä pri záclonách, ktoré sú veľmi horľavé. Takto upravené produkty sú súčasťou predovšetkým veľkých hotelov. Ponuku vieme poslať na vyžiadanie.

share facebook Zdieľať
Ďalšie zaujímavé články
Newsletter

Nechajte nám Váš email a bud'te informo­vaný o novinkách, článkoch a zl'avách.