Veľkoodberateľské zľavy: pri nákupe nad 2 000 EUR bez DPH zľava 5% a pri nákupe nad 4 000 EUR bez DPH zľava 10% close

Ťažký rok priniesol výborné hospodárske výsledky

Najsilnejší mesiac bol november 2022

Hoci v kalendári sme už za polovicou druhého mesiaca nového roka, mnohí sa ešte stále obzerajú niekoľko týždňov späť a bilancujú ťažkých dvanásť mesiacov roka 2022. Aj vedenie spoločnosti HORECA textil. môže povedať, že sa popasovalo s mnohými nástrahami a spoločensko-politickými prekážkami.

 

„Prvý kvartál roka 2022 bol náročný. Charakteristický bol doznievajúcou pandémiou, nedostatkom surovín, ale aj začatím konfliktu na Ukrajine. K tomu sa pridala inflácia a zrazu sme mali množstvo prekážok, ktoré ale pre nás predstavovali výzvu. Postavili sme sa im čelom a snažili sa vždy nájsť čo najsprávnejšie riešenie,“ zhodnotil rok Milan Franek, konateľ spoločnosti.

sizer

Oživovanie trhu

Napriek spomínaným problémom sa situácia, paradoxne, začala zlepšovať. Trh postupne ožíval, pribúdali objednávky, dostupnosť potrebných surovín už bola na požadovanej úrovni, a tak si mnohí podnikatelia vydýchli. Začali „dobiehať zameškané“ a snažili sa využiť aktuálnu situáciu. 

 

„Jednotlivé spoločnosti sektoru hoteliérstva a gastra sa začali predzásobovať. Výroba produktov v našej spoločnosti preto neustále narastala a dnes môžeme skonštatovať, že sme výborne zásobení. Naše skladové zásoby sme rozšírili a sme pripravení na ďalšie mesiace,“ načrtol konateľ.

 

Zvýšený dopyt po našich výrobkoch spôsobil mierne dlhšie čakacie lehoty. Podobná situácia bola ale charakteristická pre rôzne oblasti trhu. Ako príklad možno uviesť dlhé čakanie na objednaný automobil, ale aj techniku či stavebný materiál. 

Aby sme vyšli zákazníkom ešte viac v ústrety, využili sme pozitívny vývoj a prijali nových zamestnancov. „Vďaka ďalším posilám sme mohli zvýšiť produktivitu práce, čakacie doby na vybavenie objednávok sa znižovali, čo naši klienti rozhodne ocenili. Naším prvoradým cieľom teraz je, aby zákazníci dostávali produkty z nášho sortimentu v čo najkratšom možnom termíne,“ avizuje M. Franek. 

 

Rekordný november

Rok 2022 možno charakterizovať aj ako rok plný zmien, zlepšovania technologického vybavenia a ďalších pozitívnych krokov, ktoré ešte viac zmodernizujú našu spoločnosť. Už viac ako desaťročie vám ponúkame široký sortiment výrobkov hotelového, dekoračného, reštauračnéhobanketového textilu, nábytku či iných doplnkov. Aby sme mohli uspokojovať potreby aj tých najnáročnejších klientov, v rámci zefektívnenia práce sme doplnili naše dielne aj o nové stroje.

„Ide o viaceré zariadenia na šitie, ktoré sú určite prínosom a aj to je dôkazom, že sa snažíme neustále napredovať aj v neľahkých časoch.“ O konkrétnych investíciách si viac povieme v niektorom z ďalších našich článkov. 

Čo sa týka samotných mesiacov, len pre zaujímavosť možno povedať, že kým začiatok uplynulého roka sa trh oživoval postupne, najsilnejším mesiacom bol november. 

 

Postupná modernizácia

Rok 2022 sa niesol nielen v znamení oživenia trhu, nákupu nových strojov a zariadení pre vyššiu efektivitu práce. „Zároveň sme prešli na digitalizáciu. Dnes majú naši zamestnanci prehľad o tom, čo je v sklade, v akom množstve, prípadne farbe a počte. Takýmto spôsobom vieme zákazníkovi ihneď podať potrebnú informáciu,“ pokračoval M. Franek a dodal: „Aj v tomto smere sa túžime neustále posúvať, preto sme pracovníkov školili, aby svoje úlohy dokázali plniť čo najefektívnejšie. Začali sme s používaním čiarových kódov, máme rezervačný systém a všetky procesy urýchľujeme a zlepšujeme. V súčasnosti máme jasný prehľad od prvotnej objednávky, prípravy, nastrihania a samotnej výroby, až po finálne zabalenie,“ vyzdvihol majiteľ. 

 

Rok 2023 má za sebou už takmer dva mesiace. Situácia na trhu sa výrazne nemení. Pozitívom je, že sa rapídne nezhoršuje, a tak výroba v našej spoločnosti beží naplno. „Môžem skonštatovať, že sme pripravení na nástrahy a prekážky, ktoré nám tento rok prinesie. Verím, že spoločnými silami všetko zvládneme a naďalej budeme ponúkať široké portfólio výrobkov za bezkonkurenčné ceny,“ vyslovil želanie M. Franek. 

 

Spotrebiteľov a zákazníkov ubezpečujeme, že čakacia doba nebude dlhšia ako desať dní. „Sme pripravení na všetky objednávky, ktoré k nám prídu. Aj keď ceny vstupov a energií neustále rastú, dokážeme fungovať a udržať ceny na približne rovnakej úrovni. Čiže žiadne extrémne zdražovanie nateraz nehrozí.“ 

 

V roku 2023 dokonca očakávame mierne znižovanie cien. „Nepôjde však o rapídne klesanie, ale istý pokles by mal nastať. Mal by byť aj dostatok všetkých potrebných surovín. Sú to však len prognózy. Dnes nevie nikto s určitosťou povedať, aký bude vývoj v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch. Odporúčam, aby spoločnosti neváhali a neodkladali kúpu produktov zo segmentu HoReCa na neskôr,“ doplnil M. Franek. 

share facebook Zdieľať
Ďalšie zaujímavé články
Newsletter

Nechajte nám Váš email a bud'te informo­vaný o novinkách, článkoch a zl'avách.