Veľkoodberateľské zľavy: pri nákupe nad 2 000 EUR bez DPH zľava 5% a pri nákupe nad 4 000 EUR bez DPH zľava 10% close

Výber svadobného obrusu nepodceňujte

Aj rok 2018 prináša mnoho moderných trendov.

 

Svadobný deň patrí medzi najdôležitejšie v živote nevesty i ženícha. Svadba je udalosťou, na ktorú spomínajú prakticky až do smrti. Samotnej slávnosti predchádzajú veľkolepé prípravy a mnoho času stráveného hľadaním vhodnej výzdoby, doplnkov či vymýšľaním čo najzaujímavejších pozvánok. Mladomanželia chcú mať na svoj deň všetko dokonale pripravené. Okrem samotného obradu je neodmysliteľnou súčasťou svadobná hostina. Hostitelia robia maximum, aby sa svadobčania cítili na oslave čo najlepšie. Sálu i svadobný stôl sa snažia vyzdobiť čo najkrajšie a najelegantnejšie. A aj tu sa mnohí držia určitých trendov a pravidiel. 

sizer

Svadobná výzdoba

Konkrétna podoba svadobnej výzdoby je na každom z nás. Motívy, farebnosť i prestieranie ale podliehajú istým štandardom a trendom. Pre rok 2018 je v kurze ultrafialová farba, ktorá vynikne či už vo forme kvetov alebo pri výzdobe svadobných stolov. V súčasnej svadobnej sezóne je aktuálna aj novinka a tou je mramorový dizajn doplnkov, vrátane svadobnej torty. V tejto farbe posielajú budúci manželia i pozvánky, no „odeté“ do mramoru môžu byť i taniere alebo vázy, čo je už vyššia forma jedinečnosti a elegancie. Obľube sa tešia doplnky a detaily v rôznych geometrických tvaroch, najčastejšie v zlatom alebo medenom prevedení. To platí aj pri svadobných pozvánkach či svietnikoch. Novinkou pre túto sezónu je kvetinová výzdoba zavesená nad stolom, čím sa uvoľní miesto na samotnom stole. Hostí možno prekvapiť aj vencami, napríklad pri vchodových dverách.

 

Svadobný obrus je dôležitý

Súčasťou svadobnej výzdoby je aj vhodný svadobný obrus. Najideálnejšie sú polyesterové s teflónovou úpravou. Majú totiž jedinečné vlastnosti. Tie prinášajú množstvo výhod v porovnaní s klasickými bavlnenými, ktoré putujú postupne do úzadia. Avšak samotná bavlna až tak nie. Bavlnené vlákna spolu s polyesterom tvoria zmesové obrusy. Polyesterové alebo zmesové obrusy sú ľahko udržiavateľné, preto ich uprednostňujú mnohí majitelia reštaurácií a aj zákazníci ich čoraz častejšie vyberajú. Nepotrebujú totiž časté pranie, nečistoty v podobe rozliatych tekutín alebo jedla sa dajú ľahko odstrániť obyčajnou handričkou. Navyše ťažko horia, odpudzujú tekutiny, prach i nečistoty. Majú oveľa dlhšiu životnosť ako klasické textilné obrusy. V ponuke HORECA textil je niekoľko takýchto, ale aj iných druhov obrusov. Teflónové Gastro HT, Gastro Light, Classic, Blanka alebo zmesové obrusy Premium majú vynikajúce vlastnosti. V našej ponuke nájdete aj okrúhle obrusy. Tie vyrábame do priemeru až 320 centimetrov. Sú jednoliate bez toho, aby boli v strede zošívané.

 

Aké obrusy sú dnes v kurze?

Obrus dodáva svadobnej hostine správny šmrnc a aj preto by mal starostlivo vyberaný. Ako bolo spomenuté, ideálne sú zmesové alebo polyesterové s teflónovou úpravou. Musia však ladiť s okolitou výzdobou a to je v tomto prípade jedna z najdôležitejších vecí. Nie je to síce pravidlo, ale v súčasnosti sú „in“ obrusy s ľahšími farbami, nie príliš krikľavé, aby na nich vyniklo jedlo a aj ostatná výzdoba. Podľa blogu odborníčky Zuzany Malinikovej z agentúry Svadby podľa Ely, prevláda v oblasti svadieb dlhodobo kombinácia bielej, maslovej a bledoružovej farby. Ak však chcete niečo netradičné, v ponuke HORECA textil sú obrusy rôznych tvarov a širokého spektra farieb. Čoraz viac sa do popredia sa dostáva napríklad modrá. Tú môžeme nazvať „novodobým skokanom“. Malo by však ísť o menej výrazný odtieň. Zaujímavo pôsobí aj sivomodrá. V konečnom dôsledku je ideálna kombinácia nových trendov s klasickými prvkami. 

 

Na pekné obrúsky nezabúdajme 

Nevyhnutnou súčasťou stolovania sú aj obrúsky. Vyznačujú sa výbornou savosťou tekutín. Aj oni musia byť správne zvolené a je potrebné, aby ladili s ostatnou dekoráciou, najmä s obrusom. Obrúsok a príručník BERGEN z ponuky HORECA textil je vyrobený z bavlny a polyesteru (v pomere 50:50). Výhodou je najmä stálosť bielej farby, čiže ich nepoškodí ani časté pranie.

A aby bolo všetko tip-top, je potrebné zabezpečiť svadobné obrusy vhodnými podkladmi proti šmýkaniu či tlmeniu predmetov na stole. Aj tie nájdete v ponuke HORECA textil a okrem toho mnoho ďalších doplnkov pre váš veľký deň. Naši odborní predajcovia vám radi poradia aj v tomto smere.

 

share facebook Zdieľať
Ďalšie zaujímavé články
Newsletter

Nechajte nám Váš email a bud'te informo­vaný o novinkách, článkoch a zl'avách.