Veľkoodberateľské zľavy: pri nákupe nad 2 000 EUR bez DPH zľava 5% a pri nákupe nad 4 000 EUR bez DPH zľava 10% close

Svadobnej sezóne budú dominovať prírodné farby

Pandémia ovplyvnila aj podobu svadieb

Pandémia koronavírusu tvrdo zastihla rôzne oblasti. O tom, že gastro a služby patrili k najviac postihnutým sféram, sa už veľa popísalo. Rovnako tak o odkladoch svadieb. Zákaz zhromažďovania a nemožnosť zorganizovať hromadné podujatia mali za následok, že mnohé páry svadbu presunuli, a to aj niekoľkokrát. Iné zasa počkali na priaznivejšiu situáciu a rýchlo využili možnosť zosobášiť sa, hoci s obmedzeným počtom hostí. Každopádne, posledné dve sezóny boli odlišné od tých predošlých. Očakáva sa, že rok 2022 by mohol byť konečne pokojnejší a malo by sa všetko vrátiť do normálu. Svadobná sezóna 2022 je predo dvermi. Pôstne obdobie sa čochvíľa skončí, a po sviatkoch Veľkej noci sa zaplnia kostoly, radnice, kaplnky, úrady, ale aj záhrady či altánky.

sizer

Svadobný deň je bezpochyby jedným z najvýznamnejších v živote novomanželov. Preto by si ho mali urobiť taký, aký sa im páči – počnúc výberom hostí, šiat, obleku či výzdoby. Čoraz populárnejšie sú menšie svadby, a to aj z dôvodu pandemických obmedzení, čo sa počtu hostí týka. V oblasti výzdoby tiež nastali isté zmeny.

 

Aké sú teda trendy na rok 2022? Ako v rôznych sférach, aj tu je dané, že móda sa pravidelne mení a nemusíme sa s ňou vždy aj stotožniť. Preto platí vyššie napísané. Prvoradá je spokojnosť tých najhlavnejších - novomanželov. 

 

Čoraz populárnejšie sú netradičné prvky. Napríklad, drevené obrúčky, príchod snúbencov na bicykli alebo hostina bez alkoholu či moderné jedlá, vynímajúce sa od klasiky, ktorá bola u nás roky zaužívaná. Premenou prešli i svadobné šaty. Podľa najnovšieho trendu sa do popredia dostávajú dvojdielne. Tradičné bohaté veľké róby sú už minulosťou.

 

Rozhodnite sa sami

Pandémia sa podpísala aj pod samotnú výzdobu. Mnoho svadieb je organizovaných v exteriéri, v rôznych prístreškoch, stanoch či záhradách. Tomu je prispôsobená aj výzdoba. Výrazné farby ako červená, ružová či fialová idú do úzadia. Prednosť dostávajú prírodné a doplnky z dreva či prírody. Samozrejme, výraznejšie farebné doladenie by chýbať nemalo – či už v podobe stúh, mašlí či všadeprítomných kvetov. 

 

Jedným z najdôležitejších rozhodnutí je výber farby, ktorá bude dominantnou počas svadobnej hostiny. Od nej sa odvíja aj ďalšia výzdoba, dekorácie a doplnky, preto je potrebné vyberať ju starostlivo. Kým niekto preferuje výraznejšie odtiene, ďalší zvolia jednoduchšie a menej pútavé. V tomto smere je dôležitá komunikácia medzi partnermi, ale odporúčame túto možnosť prediskutovať s odborníkom. Každopádne, konečný výber nechajte na seba, zvoľte farbu, ktorá vás charakterizuje a je vám obom blízka. Ak vám nie je cudzie experimentovanie, môžete sa vybrať aj týmto smerom, avšak výrazné doplnky môžu pôsobiť rušivo.

 

Odborníci zverejnili zoznam farieb, ktoré budú v sezóne 2022 in. Obľúbená biela určite chýbať nebude, ale ak sa vám zdá príliš „obyčajná,“ môžete zvoliť alternatívu v podobe krémovej, ktorou určite nič nepokazíte. Ak ju vhodne doplníte prírodnou zelenou, výsledok bude stať za to. Nezabúdajte na kvety, ktoré sú symbolom života a nesmú chýbať na žiadnom obrade. Čím jednoduchšia kytička, tým lepšie. V prípade, že sa vám zdá takáto výzdoba fádna, prikrášlite ju odvážnejšími doplnkami. 

 

V roku 2022 je obľúbenou žltá farba. Keď si zvolíte svadobné obrusy v niektorom z jej odtieňov, oceníte to nielen vy, ale i samotní hostia. Ideálne je skombinovať ju s tradičnou bielou, ktorá je typická pre svadobný deň. K žltej sa určite hodí aj hnedá. Ak sa vám táto farba príliš nepáči, popustite uzdu fantázii a skombinujte ju s inou. Pozor však, aby ste to neprepískli. V ponuke je mnoho odtieňov a je len na vás, pre ktorý sa rozhodnete. Stále majte na mysli jednoduchosť.

 

Žlté prvky môžete pridať aj na stoly, závesy či pri vstupe do sály. Návleky na stoličky, prípadne stuhy na svadobnom obruse budú žiariť. Žltá farba navyše evokuje teplo, je symbolom šťastia a môžete pekne podľa nej doladiť svadobnú kytičku či ďalšie dekorácie. 

 

Ako sme už vyššie spomínali, čoraz obľúbenejšie sú prírodné farby, ktoré nie sú štandardné, ale určite nimi zaujmete svadobných hostí. Jantárová, hrdzavá, olivová či hnedá sa hodia k vašej výzdobe po celý rok. Lístie, rôzne plody, bobuľky či kry evokujú prírodu, preto, ak sa vyberiete týmto smerom, určite nič nepokazíte. Zvlášť, keď budete váš deň sláviť v záhrade, obkolesení prírodou.

 

Svadobný stôl by mal byť jednoduchý, neodporúča sa ho prepĺňať rôznymi doplnkami. Obyčajné lupene postačia, možno elegantná sviečka či jemné šnúrky potešia.

 

Ak sa vám súčasné trendy nepozdávajú, nič nepokazíte ani sivou výzdobou, ktorá má množstvo odtieňov, ale i tradičnejšie farby, ktoré boli preferované v minulosti. V prípade, že sa neviete rozhodnúť a výzdobu zveríte do rúk odborníkov, tí vám určite poradia vhodnú alternatívu.

 

Vyberte si z našej ponuky

Súčasných trendov sa držia aj majitelia svadobných sál, reštaurácií či hotelov, ktoré podujatia organizujú. Pre nich platí, že ak hľadajú vhodný textil pre vybavenie svadobnej sály, rozhodne odporúčame vybrať si z našej bohatej ponuky produktov. Svadobné obrusy, návleky na stoličky, ale i rôzne doplnky určite potešia oko nejedného svadobčana. O jedinečných vlastnostiach našich obrusov sme už písali, preto ak hľadáte kvalitný produkt za výbornú cenu, odporúčame zadovážiť si obrusy s teflónovou úpravou od našej spoločnosti. To isté platí aj o ďalších výrobkoch s jedinečnými vlastnosťami. Banketové sukne, stand-by stoly, návleky na stoličky či ďalšie doplnky vieme prispôsobiť vašim požiadavkám, ktoré následne môžete prezentovať svojim klientom. 

 

Ak teda zariaďujete vašu prevádzku odporúčame navštíviť náš e-shop, kde si môžete vybrať zo širokého spektra výrobkov, ktoré dokonale doladia interiér a svadobčanom spríjemnia chvíle. Vzorky zadarmo vám uľahčí rozhodovanie. Pozrite si pozorne našu stránku a určite vás portfólio našich výrobkov presvedčí, že ste na správnej adrese. Neváhajte nás následne kontaktovať, aby sme spoločne našli cestu k vašej spokojnosti.

 

Svadobná sezóna 2022 je teda tu. Verme, že nás už žiadne obmedzenia nečakajú, aby si svoj deň užili nielen mladomanželia a ich hostia, ale aby naplno fungoval celý segment HORECA, ktorý to po ťažkom období skutočne potrebuje.

share facebook Zdieľať
Ďalšie zaujímavé články
Newsletter

Nechajte nám Váš email a bud'te informo­vaný o novinkách, článkoch a zl'avách.