Veľkoodberateľské zľavy: pri nákupe nad 2 000 EUR bez DPH zľava 5% a pri nákupe nad 4 000 EUR bez DPH zľava 10% close

Svadobné trendy v roku 2024

Farbou roka 2024 je Peach Fuzz.

Svadobná sezóna sa naplno rozbehla a snúbenci, ktorí si v tomto roku povedia svoje áno, rozmýšľajú, ako svadobný deň urobiť čo najviac výnimočným. Podobne ako v iných oblastiach, aj svadba podlieha určitým trendom. Kým niekto je za klasiku, ďalší volia niečo netradičné a hľadajú na internete, v katalógoch alebo sa radia s odborníkmi. Nech si už zvolíte akýkoľvek typ svadby, určite budete na svoj deň D spomínať celý život. 

sizer

Pred rokom sme písali o tom, že do popredia sa dostal minimalistický štýl, prírodné motívy, či handmade výrobky. Veľkou dilemou je neraz otázka farebnosti. Kým v minulých rokoch boli v popredí pastelové farby, v súčasnosti sa preferujú oveľa viac výrazné. Podľa odborníkov na dizajn ide najmä o fialovú, oranžovú, modrú a zelenú. 

 

Výzdoba sály

Väčšina párov necháva výzdobu sály na odborníkov, ktorí dokážu pripraviť prostredie presne podľa ich predstáv. Viacerí z nich sa zhodujú, že práve investícia do svadobnej sály by mala byť jednou z priorít. Nejde len o výzdobu stola či dostatočne priestranný parket, ale i detaily, ktoré hosťom spríjemnia chvíle. Čoraz populárnejšie sú detské kútiky, fotokútiky alebo stolíky s elegantnými stand-by návlekmi. Slúžia na odloženie jedál, drinkov, no ide aj o priestor na debatu medzi hosťami. Ak ich správne dotvoríte s celkovou výzdobou, pôjde o decentný a príjemný doplnok. Stoličky v sále sú vyzdobené kvetmi, prírodnými doplnkami či mašľami.

Stolovanie, respektíve svadobný obrus je rovnako dôležitou súčasťou každej hostiny. Ešte stále veľa dizajnérov uprednostňuje klasickú bielu, prípadne svetlý odtieň farieb. No ako už bolo spomenuté, súčasným trendom sú výrazné farby, čiže v tomto smere možno experimentovať. Na stoloch je preferovaná výzdoba zo živých kvetov a trendom tohto roka sú štíhle a čo najvyššie sviece v pastelových farbách. Nebojte sa miniatúr ani výzdoby v tvare geometrických útvarov. 

Ak sa chcete držať trendov ešte striktnejšie, zvoľte farebné prevedenie sály či výzdobu prostredia podľa aktuálnej farby roka. Tú pravidelne vyberá spoločnosť Pantone a udáva tak trend vo svete dizajnu a módy. Ako píše portál odzadu.sk, výber farby roka predstavuje dôkladný proces, ktorý zahŕňa hĺbkovú analýzu trendov a kultúrnych nálad po celom svete. V tomto roku je farbou roka tzv. Peach Fuzz. Ide o zmes jemného broskyňového odtieňa s prídavkom jemnej oranžovej. Ide o farbu vyžarujúcu pohodu, teplo a optimizmus. 

 

Netradičné miesta 

Aj v roku 2024 narastá počet takzvaných tematických svadieb a dá sa povedať, že tento trend bude pokračovať aj naďalej. Svadby v záhrade, na sedliackom dvore, v stodole či pod palmami sú čoraz preferovanejšie. V tomto prípade je ale potrebné myslieť aj na logistiku – napríklad dopravu hostí, nocľah, kvalitu poskytovaných služieb a podobne. 

Svadba je skutočne výnimočný deň v živote párov, preto si na nej mnohí dávajú veľmi záležať. Možností, ako ho pripraviť čo najlepšie, sú nekonečné. Doba pokročila a kým zväčša na vidieku a v menších mestách sú klasické svadby ešte stále v kurze, v mestách sa karta obracia. Nech už ide o geograficky akékoľvek miesto, je to deň mladomanželov, preto je len na nich, akú podobu si zvolia. Netradičné torty zo šampanského, fotografovanie prostredníctvom dronu či výber hudby sú prvky, ktoré sa dostali do popredia len nedávno. Nebojte sa experimentovať s farbami či svetlami, ktoré sú veľmi dôležité a dokážu dotvoriť celkovú atmosféru výnimočného dňa. Prispôsobte svoj deň vašim predstavám, pripravte svadbu tak, aby sa na nej všetci dobre cítili a dostatočne sa zabavili. Fantázii sa skutočne medze nekladú, preto môže byť každá svadba skutočným zážitkom. No najpodstatnejšie je, aby láska medzi novomanželmi vydržala navždy. 

share facebook Zdieľať
Ďalšie zaujímavé články
Newsletter

Nechajte nám Váš email a bud'te informo­vaný o novinkách, článkoch a zl'avách.