Veľkoodberateľské zľavy: pri nákupe nad 2 000 EUR bez DPH zľava 5% a pri nákupe nad 4 000 EUR bez DPH zľava 10% close

Svadobné trendy v roku 2023

Populárne sú netradičné svadby

Obdobie fašiangov a plesov je už niekoľko týždňov minulosťou. Po pôste a sviatkoch Veľkej noci nastáva v našich končinách čas svadieb. Na svoj deň sa snúbenci dôkladne pripravujú, aby bolo všetko dokonalé. Organizujú, vyberajú výzdobu, šaty či oblek a snažia sa, aby bolo všetko tip-top. Aj svadobná sezóna 2023 prináša nové trendy. Ak ste zvedaví, čo bude „letieť“ v tomto roku, prečítajte si nasledujúce riadky.

sizer

Zaužívané stereotypy v podobe klasických svadieb s ľudovými zvyklosťami idú postupne do úzadia. Čepčenie, hádzanie svadobnej kytice či spoločný tanec nahrádzajú svadby, ktoré sú u nás svojím spôsobom netradičné, ale pre svadobčanov prinášajú úplne iný zážitok. 

 

Jednoduchá kytica

Súčasťou každej svadby je kvetinová výzdoba. Do popredia sa čoraz viac dostávajú kvety, ktoré rastú u nás a nemajú za sebou dlhú cestu z exotických krajín. Možno kvitnú na lúkach, niektorí ich majú vo svojich záhradách alebo ich pestuje niekto len tak, pre potešenie. Každopádne, v súčasnosti je kvetinová výzdoba jednoduchšia. Obrovské kytice pestrofarebných kvetov už nie sú moderné. Dôraz sa kladie na minimalizmus a nevesty dostávajú čoraz viac odporúčaní na kytice z jedného druhu kvetov. 

 

Svadba v exteriéri

Mnohé páry si za miesto svojho obradu volia exteriér, ktorému dominuje najmä zelená, olivová alebo sivá farba. Stále sú in farby prírody. Výrazné až krikľavé farby dostávajú stopku. Svadba v záhrade s peknou výzdobou je nielen nevšedná, ale poskytuje zážitok novomanželom i hosťom. 

Niektoré páry zájdu ešte ďalej a na svadbu si zvolia zahraničie. Najmä v západných krajinách „letia“ sobáše v exotike či na pláži. Zvlášť po pandémii tento trend narástol, no obľúbené sú aj sobáše na vidieku a gazdovskom dvore. Dekoráciou je poľnohospodárske prostredie, ale aj stoh slamy či tradičné nástroje. V našich končinách ide skôr o výnimky, ale dá sa očakávať, že aj tento trend postupne na k nám príde. 

 

Ručné dekorácie

Ak ste sa predsa len rozhodli pre klasickú svadbu so všetkým, čo k nej patrí, aj v tomto smere nastali určité zmeny. Svadobná sála prešla za roky vývinom a dbá sa na veci, ktoré sme v minulosti možno tak neriešili. Stále je populárny minimalistický štýl, preto to so „zátiším“ nepreháňajte. Obľúbené sú ručne vyrábané dekorácie, ktoré sú vkusné a nevtieravé. Už dlhší čas odporúčajú dizajnéri metalické doplnky a geometrické prvky. 

 

Dobrá svadobná hostina sa nezaobíde bez vkusne vyzdobeného stola. Jeho základom je  svadobný obrus . Takmer každá reštaurácia alebo sála má k dispozícii najmä biele verzie, ktoré sú síce klasické, ale rozhodne nimi nič nepokazíte. Ak ich zvýraznite, budú elegantné a navyše, dostatočne fotogenické. Pozor však, aby aj ostatné dekorácie ladili. Vhodné je zvoliť si jeden motív, v akom bude svadba organizovaná. Striedanie rôznych štýlov a mnohých farieb pôsobí rušivo. Stále majte na pamäti základné pravidlo, že v jednoduchosti je krása. 

 

Prírodné motívy

Ak si zvolíte biely obrus, ale zdá sa vám príliš jednoduchý, doplňte ho elegantnou výzdobou, napríklad v podobe kvetov alebo maličkých detailov. Určite dostane úplne iný nádych. Rôzne šišky, sušené rastliny či pšeničné klasy, ale aj mach, perie či rôzne bobule sú doplnky, ktoré vám dokonale dotvoria celkovú podobu interiéru. Existujú páry, ktoré kvetinovú výzdobu nahrádzajú práve takýmito alternatívami. 

Prírodné motívy sú veľmi populárne a dá sa povedať, že v posledných rokoch zažívajú pomyselný boom. 

 

Nezabudnite ani na stoličky. Ak máte možnosť, vyzdobte ich  mašľami a zasa sa posuniete o krok vpred. Pri správne zvolenej farbe, ktorá ladí s prostredím, potešíte oko nejedného svadobčana. 

Len pre doplnenie, farbou roka 2023 je Viva Magenta, podobná purpuru, takže ak si ju vyberiete, budete mať istotu, že kráčate s aktuálnymi trendami. 

 

Farba roka

Vyhľadávané sú aj zaujímavé pozadia, ktoré dotvoria celkovú atmosféru. Jedným z tipov je osvetliť obyčajný záves vhodne skrytým svetlom, ale obľúbené sú aj kvetinové pozadia. Keď už rozprávame o svetle, to je v súčasnosti jednou z najdôležitejších súčastí svadobných sál a organizátori svadieb si v tomto smere dávajú záležať. Mnohí vyhľadávajú svietiace iniciály mien, lampióny, rôzne sviece a aj neónové písmená. Fantázii sa medze nekladú a platí, že čím viac svetiel, tým lepšie. 

Svadba je výnimočná udalosť, preto na ňu kladú mladomanželia veľký dôraz. Vymýšľajú, porovnávajú a hľadajú riešenia, ktoré uspokoja nielen ich, ale najmä hostí. Nech si už zvolíte akúkoľvek podobu, prvoradé je, aby sa všetci cítili dobre a naplno si s vami užili slávnostné chvíle. 

share facebook Zdieľať
Ďalšie zaujímavé články
Newsletter

Nechajte nám Váš email a bud'te informo­vaný o novinkách, článkoch a zl'avách.