Veľkoodberateľské zľavy: pri nákupe nad 2 000 EUR bez DPH zľava 5% a pri nákupe nad 4 000 EUR bez DPH zľava 10% close

Rok 2022 v znamení noviniek a zvyšovania cien

Nakupujte teraz a za výhodné ceny

 

Nový rok sa naplno rozbehol a my očakávame, čo nám prinesie. Vieme, že zažijeme príjemné i ťažšie udalosti, ale zároveň hľadíme do budúcnosti v nádeji, že nasledujúce týždne a mesiace prinesú do našich životov viac radosti. V očakávaní sme aj v našej firme. Po vlaňajšom náročnom roku sme zvedaví, ako sa bude vyvíjať situácia na trhu a celkovo v spoločnosti. Sme závislí od fungovania hotelových a reštauračných služieb a táto skutočnosť sa týka všetkých podnikateľov v segmente HoReCa 

sizer

Hoci veríme v lepší zajtrajšok, jedna skutočnosť je nemenná a nepoteší našich stálych ani budúcich zákazníkov. A je jedno, či sa pandemická situácia ustáli alebo nie. Rast cien v spoločnosti je enormný a pociťujeme ho prakticky každý deň, takmer vo všetkých oblastiach nášho života. Tento fakt neobišiel ani našu spoločnosť, a tak sme nútení reagovať na celkový vývoj v ekonomike. Neustále rastúce ceny bavlny a iných materiálov majú za následok, že aj my musíme zdvihnúť ceny našich produktov. Na druhej strane garantujeme, že urobíme maximum, aby toto zdražovanie klienti pocítili čo najmenej. 

 

„Oproti posledným objednávkam bavlny, v auguste minulého roku, vzrástla jej cena o tridsať percent. Tento fakt bude mať za následok zvýšenie aj našich cien. To sa však prejaví o niečo neskôr,“ povedal Milan Franek, konateľ spoločnosti Horeca textil. Cena bavlny najviac porastie v prvom polroku 2022. Nejde však len o túto, v našej spoločnosti najčastejšie používanú surovinu. Viac musíme zaplatiť aj za polyester. 

 

„Dobre vieme, ako sa zvyšuje cena ropy a ropných produktov. A práve polyester do tejto skupiny materiálov patrí. Táto zmena mala za následok navýšenie súčasných cien. Snažíme sa však urobiť všetko preto, aby zdražovanie nebolo také enormné. Musíme si uvedomiť aj skutočnosť, že za posledné obdobie narástla aj celková cena práce,“ vysvetľuje M. Franek, ktorý podotkol, že konkrétne percento, o koľko sa zvýši cena za polyester, ešte nie je jasné.

 

Nakupujte teraz!

Aké je teda východisko z tejto zložitej situácie? Výrobcovia odporúčajú kúpu vybraných textilných a bavlnených produktov čím skôr, kým majú ešte staršie zásoby. Vývoj ceny bavlny a polyesteru na trhu sa zrejme ani v roku 2022 nebude vyvíjať priaznivo a očakáva sa ďalšie zdražovanie. 

„Zlacňovanie v najbližších mesiacoch určite nečakajte. Najideálnejšia cesta je, aby si klienti zakúpili výrobky najneskôr do konca marca ešte v pôvodnej cene,“ odporúča Franek. 

Keď sa pozrieme na trh, sme svedkami, že rastú ceny nielen vstupných surovín, ale i energií, plynu či pohonných hmôt. Táto inflácia sa prejaví v ďalšom zdražovaní všetkých produktov. 

 

Aby nebol príspevok len o negatívnych skutočnostiach a prognózach, naša spoločnosť neustále napreduje, rozširuje portfólio svojich produktov a investuje aj do modernizácie zariadení a potrebných strojov. Len tak môže potvrdzovať štatút modernej textilnej firmy, vyrábajúcej kvalitné produkty za vynikajúce ceny. 

 

V znamení noviniek

Do roku 2022 sme vstúpili rázne a pripravujeme pre vás nové produkty. Našich zákazníkov rozhodne potešia nové materiály v sortimente dekoračného textilu, nové záclony, prehozy či vankúše. Veľkou novinkou budú zmesové obliečky v bielom, sivom alebo svetlohnedom prevedení. Obliečky budú mať unikátne vlastnosti, budú vyrobené z bavlny (80%) a polyesteru (20%). O jedinečných vlastnostiach bavlny nie je potrebné extra písať. Polyester je v textilnom priemysle veľmi obľúbený. Je odolný a pružný, nekrčí sa a ani nedeformuje. Rýchlo schne a má dlhú životnosť. Ani časté pranie ho nepoškodí a úžitkové vlastnosti zostávajú. V kombinácii s bavlnou vytvoria určite produkt, s ktorým budú klienti spokojní. S touto novinkou sa naši odberatelia zoznámia približne v apríli a bližšie podrobnosti prinesieme neskôr. 

 

Našich zákazníkov rozhodne poteší aj nový typ paplónov PROFI LIGHT. Paplóny majú jedinečné antialergické vlastnosti, dlhú životnosť a kvalitné prevedenie. Vynikajú aj výbornou hrejivosťou a budeme ich vyrábať na mieru, podľa požiadaviek klienta. Gramáž paplóna bude ešte upresnená. Všetky novinky plánujeme naplno zrealizovať už v prvom polroku 2022. 

Klientov potešia taktiež hotelové predložky. Majú vzor päty, originálne a pekné farebné prevedenie a v prípade potreby ich vie klient dopasovať s uterákmi tak, aby dokonale ladili. Predložky sú vyrábané zo stopercentnej bavlny, výborne sajú a majú dlhú životnosť. 

 

Nové stroje

Vymenovali sme len niekoľko noviniek, ktoré sme si pre vás, milých zákazníkov, pripravili. Jednotlivé produkty budeme bližšie predstavovať v článkoch na našom blogu.

Okrem samotných výrobkov nájdete v našich dielňach nové stroje, ktoré zefektívnia výrobu. Spomenúť musíme stroj na dokonalé ukončenie obrusov. Náš strojový park sme rozšírili aj o prístroj, ktorý napĺňa vankúše mäkkými guličkami, ale aj zariadenie našívajúce háčiky MICROFLEX na jednotlivé závesy. Všetky tieto inovácie sú veľkým krokom vpred a hoci ich samotní zákazníci fyzicky nevidia, naši pracovníci ich prínos rozhodne ocenia.

 

Nový rok prináša nové výzvy a výnimkou nie je ani naša spoločnosť. Hoci sme v určitom očakávaní, veríme, že situácia s pandémiou sa natoľko ustáli, aby sme mohli všetku energiu sústrediť do výroby, zlepšovania, modernizovania a rozširovania našej ponuky. Po ťažkom období dúfame v lepší zajtrajšok a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu. Tak si poprajme, nech nás čakajú lepšie mesiace a hotelový a reštauračný priemysel sa naplno rozbehne bez akýchkoľvek obmedzení. 

share facebook Zdieľať
Ďalšie zaujímavé články
Newsletter

Nechajte nám Váš email a bud'te informo­vaný o novinkách, článkoch a zl'avách.