Veľkoodberateľské zľavy: pri nákupe nad 2 000 EUR bez DPH zľava 5% a pri nákupe nad 4 000 EUR bez DPH zľava 10% close

Aj obrus vytvára správnu atmosféru

Výber obrusu môže byť rovnako dôležitý ako ostatné prípravy oslavy.

 

Jedlo je ideálnou príležitosťou na stretnutie v rodinnom kruhu, ale aj jedinečnou možnosťou na posedenie s priateľmi, známymi, priestorom na obchodné rokovania alebo súčasťou veľkých rodinných osláv a spoločenských udalostí. Okrem dobrého pokrmu zohráva dôležitú úlohu pri rôznych príležitostiach aj úprava stola a s ňou súvisiaci základ - prestieranie. To môže byť veľmi kreatívne. Od výzdob v podobe kvetov či sviečok, je neprehliadnuteľným faktorom aj výber vhodného obrusu. Ten môže mať viaceré podoby – od farebnosti, vzoru, ladenia s okolitým nábytkom, ročným obdobím či druhom oslavy. Štýlovo upravený stôl dotvára celkovú atmosféru a môže zanechať pozitívny dojem na všetkých prítomných. 

Výber obrusov podlieha určitým trendom. Kým v minulosti boli používané predovšetkým látkové, dnes sú čoraz obľúbenejšie polyesterové s teflónovou úpravou, prípadne zmesové. Tie tvoria kombináciu polyesteru a bavlny. 

sizer

Ako vybrať správny obrus?

Výber obrusu môže ovplyvniť individuálny vkus každého človeka alebo trendy, ktoré sú práve v móde. Najklasickejší zakryje celý stôl a ideálny presah okraja stola by sa mal pohybovať na úrovni 25-30 centimetrov. 

Čoraz obľúbenejšie sú obrusy, ktoré celý stôl nezakryjú. Isté však je, že by sme ich mali vyberať podľa tvaru stola. Ideálne je zvoliť na okrúhly stôl okrúhly obrus alebo na stôl tvaru obdĺžnika obdĺžnikový. Nech sa už rozhodneme pre akýkoľvek, výber by sa mal prispôsobiť danej udalosti, oslave či samotnej podobe interiéru alebo exteriéru. Farebnosti sa medze nekladú, nakoľko v ponuke našej firmy sú obrusy širokej škály odtieňov a vo vybranej farbe je možné doladiť aj všetky komponenty stolovania. Čo sa týka materiálu, výber je už čisto na samotných zákazníkoch. Na trhu je viac druhov obrusov, ktoré sú aj súčasťou portfólia našej firmy. Mimoriadne obľúbené sú polyesterové s teflónovou úpravou. Spotrebitelia im dávajú čoraz viac prednosť pred bavlnenými, hlavne kvôli ich jedinečným vlastnostiam. V ponuke sú taktiež obrusy, ktoré sú kombináciou týchto dvoch látok. 

 

Teflónové obrusy majú množstvo výhod

Medzi klientmi sú veľmi obľúbené polyesterové obrusy so spomínanou teflónovou úpravou. Na našom trhu sú približne 15 rokov. Majú množstvo výhod, ktoré spotrebitelia radi oceňujú. Dajú sa ťažšie zašpiniť, čo je ich jedinečná vlastnosť. Vyliaty čaj, víno, káva alebo iný nápoj sa odstraňuje jednoducho, často len obyčajnou handričkou. Sú vyrábané z polyesterových vlákien, na ktorých je jemná vrstva teflónu. Obrusy sa nemusia prať, škvrny stačí jednoducho zotrieť. Týmto spôsobom sa šetrí čas, ale i náklady na ich pranie a v neposlednom rade aj životné prostredie. Na prvý pohľad sa môže zdať, že obrusy majú vlastnosti PVC, no rozhodne nevyzerajú nejako umelo. Ich výhodou je i dlhšia životnosť v porovnaní s bavlnenými. Navyše, textílie s teflónovou úpravou ťažko horia, odpudzujú tekutiny, prach a rôzne iné nečistoty. Výhodou je i odolnosť voči mastnote, čo je najmä pri väčších oslavách pozitívom pre majiteľov reštaurácií. Ako bolo spomenuté, čistenie je jednoduché a ľahko ide odstrániť napríklad aj žuvačky. Tie možno jemne zoškrabať nožom a zvyšnú časť utrieť handričkou napustenou napríklad v alkohole. Pri klasických prírodných látkach je odstraňovanie žuvačiek často veľkým a mnohokrát aj neriešiteľným problémom.

 

 

Bavlnené obrusy sú na ústupe

Aj napriek alternatívnym materiálom, ktoré sú čoraz populárnejšie, bavlne ešte mnohí ľudia dôverujú, i keď obľube sa tešila skôr v minulosti. Dnes spotrebitelia preferujú polyesterové alebo zmesové obrusy a tie odporúčajú aj samotní predajcovia. Bavlnené sú v súčasnosti na ústupe. Hoci vydržia pomerne veľkú námahu i častejšie pranie, veľmi ľahko sa opotrebúvajú. Klasické obrusy musíme neustále prať a okrem toho sa na nich vytvárajú žmolky. Tie nie sú ani esteticky príliš vábne. Bavlnené obrusy okrem iného radi „zožltnú“ a snehovo biela farba, keď boli ešte nové, je rýchlo minulosťou. V porovnaní s polyesterovými obrusmi tekutiny rýchlo vsajú, takže odstránenie škvŕn je zložité. A ak sa opäť pozrieme i na ekonomickú stránku, tak ide o finančne i časovo náročnejší proces.

 

Kombinácia bavlny a polyesteru

K top ponuke patria obrusy, ktoré sú kombináciou jemnej bavlny a polyesteru. Ich pôvod siaha do Španielska a Portugalska. Sú určené pre náročnejšieho zákazníka. Obsahujú v jednom výrobku kombináciu jedinečných prírodných a umelých vlákien. Práve polyesterové vlákna zabezpečia menšie žmolkovanie, stálu farebnosť, ľahšie pranie i žehlenie, takže šetria aj finančné náklady. Takéto obrusy rýchlejšie schnú, keďže vďaka umelým vláknam menej sajú vodu. Cenovo sú drahšie ako polyesterové alebo bavlnené, no ak spotrebiteľ hľadá ideálny obrus s jedinečnými vlastnosťami, zmesový je ideálnou voľbou a odporúča ho aj väčšina výrobcov.

 

Vysoká kvalita produktov

Nech sa už rozhodnete pre ktorýkoľvek obrus z našej ponuky, všetky sú vyrábané z poctivého materiálu, takže pri zaobstaraní máte istotu, že ste kúpili kvalitný produkt. Obrusové látky navyše spĺňajú najvyššie štandardy. Našou snahou je totiž neustále ponúkať vysoko kvalitné výrobky aj pre tých najnáročnejších zákazníkov. Uvedomujeme si totiž, že aj na prvý pohľad obyčajný obrus môže vytvoriť v konečnom dôsledku pozitívny dojem z atmosféry danej reštaurácie či oslavy. 

 

share facebook Zdieľať
Ďalšie zaujímavé články
Newsletter

Nechajte nám Váš email a bud'te informo­vaný o novinkách, článkoch a zl'avách.