Veľkoodberateľské zľavy: pri nákupe nad 2 000 EUR bez DPH zľava 5% a pri nákupe nad 4 000 EUR bez DPH zľava 10% close

Plesová sezóna je v plnom prúde

Farbou roka je Viva Magenta.

Obdobie plesov sa naplno rozbehlo a čo je najpríjemnejšie konštatovanie, po pandemických rokoch bez obmedzení. Či sa vyberiete na ples vo vašom meste alebo obci, rybársky, poľovnícky, turistický alebo navštívite zábavu s iným prívlastkom, najpodstatnejšie je, aby ste sa dobre cítili. Pokiaľ ale bál organizujete vy alebo ste majiteľom prevádzky, kde sa zábava uskutoční, určite budete chcieť zanechať v hosťoch pozitívny dojem. Preto je príprava veľmi dôležitá. Asi sa nebudeme mýliť, keď povieme, že už pri prvom stlačení kľučky si zarábate na celkové vysvedčenie. Pozornému oku hostí nič neujde, preto sa snažte urobiť maximum vo všetkých smeroch. 

sizer

Príprava na ples býva často dlhá. Ak sa ho zúčastnite ako hosť, máte to o čosi jednoduchšie. Dámy si vyberú najkrajšiu róbu, muži zasa smoking na mieru. Každý chce vyzerať čo najelegantnejšie. Iné je, ak ste organizátorom alebo máte na starosti priestory. Preto ak máte možnosť podieľať sa na výzdobe sály, nechajte si poradiť odborníkmi, no niekoľko rád nájdete aj v nasledujúcich riadkoch. 

Čo sa týka konkrétnych typov, ako by mala vyzerať sála, kde sa bude ples konať, všetko závisí najmä od tematického zamerania. Čiže ak ide o poľovnícky ples, je zrejmé, že bude dominovať zelená farba a ružovú, prípadne červenú budete hľadať márne. Poďme ale od začiatku. 

 

Neodmysliteľnou súčasťou plesov je kvetinová výzdoba. Kvetmi nikdy nič nepokazíte, nech už sú naaranžované v akejkoľvek podobe. Určite odporúčame živé, prípadne kombináciu živých a umelých. Celkovo prírodné motívy pôsobia „živo“ a sú príjemným oživením. Ak sa rozhodnete pre vetvičky, konáriky stromov, roztrúsené kvety po obrusoch, určite nimi skrášlite nejeden priestor. Nebojte sa experimentovať, ale určte si hranice. Ak zvolíte svetielka, ktoré zavesíte na vetvičky, budú pôsobiť romanticky. Jemné svetlo pôsobí sviatočne a upokojujúco. Určite nič nepokazíte ani vhodne zvolenými sviečkami či lampášmi alebo lampiónmi. Atmosféra tak dostane novú úroveň. Pozor ale, aby nebolo svetlo príliš vtieravé. Aj tu platí, že všetko s mierou. 

 

Výber vhodného obrusu

Neodmysliteľnou súčasťou sviatočne vyzdobeného stola sú obrusy. Odporúčame vybrať si tie s teflónovou úpravou. Ich výhodou je ľahká údržba. Na podobných akciách sa neraz vylejú rôzne tekutiny. Tie môžete jednoducho utrieť handričkou, keďže teflón zabezpečí, že sa tekutina nevpije. Obrus prispôsobte téme plesu. Asi by nebolo príliš vhodné, keby ste na už spomínaný poľovnícky ples zvolili práve červenú farbu. Takýmto faux-pas by ste veru nezažiarili. Ale sviatočný stôl nie je len o obrusoch, hoci tie sú dominantné. Aj vhodne zvolené príručníky, obrúsky a pulírky sú veľmi pekným doplnkom. Ideálne je, keď sú vyrobené z materiálu v kombinácii bavlna a polyester. V porovnaní s čisto bavlnenými majú stálosť farby a dlhšiu životnosť. Samozrejmosťou by mali byť návleky na stoličky, ktoré ladia s obrusmi. Majú sviatočný nádych a príjemne oživia celú sálu.

 

Nezabudnite na dekorácie

Obrusy, návleky či obrúsky na stoloch patria medzi základ. No nepodceňujte ani detaily. Dobrým nápadom sú určite textilné dekorácie. Nielenže vhodne doplnia priestor, ale dokážu zakryť nie príliš vábivé miesta, napríklad špinavú stenu alebo starý kus nábytku. 

 

Stôl pre švédske školy odporúčame navliecť do banketovej sukne. Nábytok dostane rázom punc elegancie a luxusu. Banketové sukne sú dnes už neodmysliteľnou súčasťou svadieb či plesov

 

Ak organizujete ples, odporúčame do priestorov zaradiť niekoľko banketových stolov, pri ktorých môžu hostia v pokoji prehodiť niekoľko slov s priateľmi, známymi alebo len tak „vymeniť“ prostredie klasického stola a trošku sa „ponaťahovať.“ Elastické alebo látkové  stand by návleky pôsobia štýlovo a platí to, čo pri banketových sukniach. Sú luxusné a dotvoria celkovú podobu interiéru. 

 

Detaily

Ak máte možnosť, pripravte hosťom niečo navyše, možno drobné prekvapenie. Napríklad, netradičnú podobu jedálneho lístka, štýlovú menovku na stole či darček. Milá pozornosť je ideálna možno aj na prezentáciu vašej značky alebo firmy. Hostí potešíte, vyčaríte im úsmev a zároveň si môžete urobiť malú reklamu. Alebo označte jednotlivé pokrmy na švédskych stoloch elegantným názvom. Každý nápad je vítaný a vy predsa chcete zorganizovať čo najdokonalejší ples, nie?

 

Farba roka

V závere sa ešte vráťme k farbám. Plesy sú vo väčšine prípadov zmesou množstva farieb. Preto je aj pestrosť výzdoby v poriadku. No ak chcete byť trendy a kráčať s dobou, uniknúť by vám nemala ani najnovšia móda. Viete, napríklad, aká je farba roka 2023? Je ňou Viva Magenta. Ide o zmes červenej a fialovej. Možno sa vám na prvý pohľad bude zdať farba príliš agresívna a prenikavá, jej výberom nič nepokazíte, aj keď samotné zakomponovanie do výzdoby sály odporúčame prekonzultovať s odborníkom. Je zrejmé, že módni návrhári a bytoví architekti ju budú v nasledujúcich mesiacoch radi využívať a stavať na piedestál. Pozor, aby ste pri zariaďovaní svadobnej alebo plesovej sály „neprestrelili.“ Farbu Viva Magenta odborníci nazývajú ako odvážnu, modernú, ale aj intenzívnu a upokojujúcu. 

 

Nech sa už rozhodnete pre akúkoľvek farbu, oblečenie či výzdobu sály, podstatné je, aby ste sa cítili príjemne, dobre sa zabavili a domov odchádzali s pocitom fajn stráveného večera. Ak ste organizátorom plesu, odporúčame konzultovať výzdobu sály s odborníkmi, prípadne majiteľmi zariadenia. Tí majú mnoho skúsenosti, ako pripraviť čo najdokonalejší večer. Recept na ideálny ples ale neexistuje. Záleží od mnohých faktorov, spoločnosti, výberu hudobného telesa, jedla či celkovej pohody. Želáme vám, nech je pre vás plesová sezóna 2023 nezabudnuteľná, aby ste na ňu ešte dlho spomínali či už ako hosť alebo organizátor.  

share facebook Zdieľať
Ďalšie zaujímavé články
Newsletter

Nechajte nám Váš email a bud'te informo­vaný o novinkách, článkoch a zl'avách.