Veľkoodberateľské zľavy: pri nákupe nad 2 000 EUR bez DPH zľava 5% a pri nákupe nad 4 000 EUR bez DPH zľava 10% close

Hotelové trendy v roku 2022

Farbou roka je Very Peri

Hoteliéri a majitelia reštaurácií majú za sebou náročné obdobie zapríčinené pandémiou koronavírusu. Hoci sa situácia v týchto mesiacoch upokojila a všetky zariadenia fungujú bez obmedzení, obavy z nasledujúcich vĺn pandémie naďalej pretrvávajú. Napriek nezanedbateľným finančným stratám dokázali mnohí hoteliéri realizovať viaceré investičné akcie alebo ich v najbližších mesiacoch plánujú uskutočniť. Starostlivo uvažujú a porovnávajú, ako vkusne doplniť interiér svojho zariadenia, aby bolo pre hostí čo najviac atraktívne. V rámci vyčlenených finančných prostriedkov často zvažujú viaceré alternatívy, farebné prevedenia či druh použitého nábytku. 

sizer

Ako si teda vybrať správnu podobu interiéru? V prvom rade si musíme uvedomiť, o aký typ zariadenia ide a tomu prispôsobiť aj jeho vybavenie. Do historického hotela je potrebné dať nábytok, ktorý korešponduje s celkovým charakterom. Nutné je držať sa podoby hotela, myslieť na jeho históriu a vyhýbať sa príliš moderným prvkom. Biznis hotely a moderné novodobé ubytovacie zariadenia či penzióny je vhodné zariadiť tak, aby mali nádych súčasného štýlu. V skratke povedané, interiér musí korešpondovať s exteriérom, inak môže celková podoba vyznievať ako „päsť na oko.“ 

 

V popredí príroda

Majitelia hotelov by v rámci komfortu pre svojich hostí mali, v prvom rade, myslieť na to, aby sa u nich návštevníci cítili čo najlepšie. Správne zvolená podoba interiéru ubytovacieho zariadenia pomáha klientom pri rozhodovaní. 

 

V roku 2022 sa neustále kladie dôraz na prírodné materiály či doplnky. Keďže kvôli pandémii trávime veľa času v interiéri, aj takouto formou si pripomíname čaro externého prostredia. Najmä drevo je náhradou za plast, ale výnimkou nie je ani kameň. Týmito krokmi si hoteliéri zútulňujú prostredie v symbióze s prírodou.

 

Čo sa farieb týka, v roku 2022 je obľúbená, napríklad, tmavá modrá farba. Hoci sa môže zdať, že pôsobí chladne, nie je to úplne tak. Obľúbené sú aj všetky zelené farby a ich trend pokračuje z minulých rokov. Ako boli vyhľadávané predtým, priazni sa tešia i dnes. A aká zelená je vhodná? Ako sme spomínali – všetky. Od smaragdovej až po mätovú. Okrem nich sú to aj farby prírody – vyhľadávaná je hnedá alebo sivá. Nič nepokazíte ani ružovou a celkovo svetlými odtieňmi. Vyhýbajte sa krikľavým farbám, ktoré môžu pôsobiť rušivo. Možno však máte odlišný vkus a páčia sa vám iné. V konečnom dôsledku je výber iba na vás, avšak neustále myslíte na to, aby ste to neprešvihli. V súčasnosti sa tiež kladie dôraz na čo najväčšie osvetlenie priestoru prírodným svetlom.

 

Základom izby je posteľ

Základom štandardne vybavenej hotelovej izby je posteľ a vhodné  matrace. Každý hosť sa chce vo vašom zariadení dobre a pohodlne vyspať. Ak si vyberiete matrace od našej spoločnosti, máte na výber viacero druhov – penové, pružinové a matrace s taštičkovými pružinami. Sú vyrobené z hygienických materiálov a dbajú aj na potreby alergikov. Vďaka ich jedinečným vlastnostiam budú mať vaši hostia zabezpečený kvalitný a ničím nerušený spánok. Ak posteľ vhodne doplníte hotelovými obliečkami, váš hosť tento krok rozhodne ocení.

 

Dôležité sú detaily

Pamätajte, že pri zariaďovaní hotelovej izby by ste mali myslieť na každý detail. Len tak pripravíte hosťom jedinečný zážitok z pobytu vo vašom ubytovacom zariadení. Preto prekvapte hostí kytičkou čerstvých kvetov na stole, uterákmi s logom vášho hotela či ďalšími „drobnosťami,“ ktoré môžu byť na prvý pohľad nepodstatné, no rozhodne si nimi získate priazeň. Potešte oko hostí nielen vkusným nábytkom, ale napríklad aj zaujímavým obrazom na stene. Odporúčame tiež vhodný výber záclon a hotelových závesov, ktoré dokážu dokonale dotvoriť celkovú podobu interiéru. Môžete si vybrať z kategórie Dimaut alebo Blackout podľa toho, akú priepustnosť svetla preferujete. Určite oceníte výrobu z kvalitných materiálov a jednoduchú údržbu. 

 

A aké sú ďalšie trendy v roku 2022? Postupne sa vytráca mimoriadne obľúbený škandinavský štýl, namiesto neho sa do popredia dostávajú motívy starovekého Grécka a Ríma. Obľúbené sú hrubé látky a koberce, farby spálenej zeme a ohňa. Ide však už o pokročilejšie vybavenie a nie každému daný štýl vyhovuje. Na Slovensko sa dostáva zatiaľ len postupne. Uvidíme, aké trendy prinesú ďalšie mesiace. Čoraz modernejšie sú sýtejšie farby. Ide o akýsi návrat do minulosti.

 

Podoba hotelového nábytku dostala v tomto roku nový nádych. Ľudia vyhľadávajú do bytov oblúky, čo znamená oblúkové stoly, ale i kreslá či ďalší nábytok. Tento trend sa dostáva i do hoteliérstva a vytláča klasické hranaté stoly.

Už v prvej časti článku sme spomínali farby. Ostali sme vám dlžní informáciu, ktorá je tá naj. Americká spoločnosť Pantone sa rozhodla pre odtieň Very Peri. Že vám to nič nehovorí? Nevadí, to mnohým. Je to farba podobná fialovej, pričom ide o kombináciu modrej a červenej. 

 

Možno vám tento príspevok dal niekoľko rád, ako vkusne a jednoducho zariadiť interiér vášho hotela. Nie každý sa však drží najnovších trendov. Majitelia ubytovacích zariadení často dávajú na vlastný vkus a inštinkt. Nech si už zvolíte akúkoľvek podobu, pamätajte. Na prvom mieste je vždy hosť. A často o jeho spokojnosti rozhodujú detaily. Preto sa snažte robiť veci tak, by z vášho zariadenia odchádzal vždy spokojný a rád sa do neho vracal. 

share facebook Zdieľať
Ďalšie zaujímavé články
Newsletter

Nechajte nám Váš email a bud'te informo­vaný o novinkách, článkoch a zl'avách.