Veľkoodberateľské zľavy: pri nákupe nad 2 000 EUR bez DPH zľava 5% a pri nákupe nad 4 000 EUR bez DPH zľava 10% close

Dočkali sme sa vianočných večierkov bez obmedzení

Ukončenie roka má slávnostný nádych

Vianočný večierok býva príjemnou a vítanou bodkou za celým kalendárnym rokom. Firmy na ňom bilancujú predošlé mesiace, stretávajú sa s obchodnými partnermi a takýmto spôsobom im ďakujú, a rovnako tak svojím zamestnancom, za dôveru a nasadenie počas celého roka. Predošlé dva roky sa vianočné večierky konali v skromnom duchu, často len v najužšom kruhu spolupracovníkov alebo sa neorganizovali vôbec. Dôvodom bola pandémia koronavírusu a s ňou spojené opatrenia. Tento rok sa konečne karta obrátila. Spolu s kolegami sa zabavíme, zbilancujeme rok a strávime spolu príjemné chvíle. 

sizer

Firemný večierok môže mať rôzne podoby. U nás je najtradičnejšie posedenie na pracovisku, v reštaurácii alebo podniku, spojené s podávaním kapustnice alebo iných jedál. Niektoré firmy ho pozdvihujú ešte na vyššiu, často netradičnú úroveň – spájajú ho s ochutnávkou vín, dávajú mu tematický nádych, prípadne je jeho súčasťou exkurzia, športové aktivity alebo folklór či rôzne kultúrne alebo hudobné vystúpenia. Nech už zvolíte akúkoľvek podobu slávnostného ukončenia roka vo vašej spoločnosti, rozhodne musí byť na prvom mieste snaha, aby sa všetci zúčastnení cítili čo najlepšie. Vianočný večierok je istým spôsobom reklamou pre zamestnávateľa. Môže na ňom nielen poďakovať celému kolektívu, ale zároveň motivovať zamestnancov do ďalšieho roka, predostrieť vízie, plány alebo ich milým slovom odmeniť za celoročnú snahu. Ak teda pripravujete vianočný večierok pre svojich zamestnancov alebo kolegov, ponúkame niekoľko tipov, aby to nebolo len o „obyčajnom“ sedení, ale aby sa zmenil na zážitok. Veľkú úlohu zohráva prostredie, kde sa koná. 

 

Dôležitosť farieb

Výzdoba priestoru, kde sa zídete s kolegami, by mala navodzovať prichádzajúce najkrajšie sviatky v roku. Odporúčame preto farby ako červená, zlatá či strieborná, rovnako tak doplnky ako sviečky, zvončeky a dbajte aj na dekorácie okolia. Šupiny lístia, orechy či trblietky dotvoria atmosféru. Vyhľadávaná je tiež zelená farba, ktorá môže ladiť s vianočným stromčekom. 

 

Nezabudnite na príjemnú hudbu. Pozor ale, aby nebola príliš rušivá, hlučná, prípadne otravná. Štýl by mal byť neutrálny, najlepšie pokojný, aby aj tóny pripomínali prichádzajúce najkrajšie sviatky v roku. Aby ste sa vyhli organizácii a príprave, môžete všetky spomenuté kroky prenechať samotnej reštaurácii alebo inej prevádzke, kde sa bude daný večierok konať. Čoraz vyhľadávanejšie sú aj eventové spoločnosti, ktoré vám pripravia akciu podľa vašich predstáv. Do popredia sa dostávajú aj cateringové služby.

 

Obrusy nepodceňujte

Výzdoba stola má mať sviatočný nádych. Prvé, čo si návštevník všimne je to, kde si sadá a ako je prestreté. Odporúčame obrusy s teflónovou úpravou, ktoré sú jednoduché na údržbu. Majú dlhú životnosť a môžete ich použiť aj v budúcich rokoch pri rôznych príležitostiach, nakoľko sú univerzálne. Čo sa farieb týka, platí vyššie spomenuté. Pozor na krikľavé a pestrofarebné prevedenia. Bielou rozhodne nič nepokazíte. A čo znamená teflónová úprava? Obrusy obsahujú teflón, čiže nesajú tekutinu. Tým sa ľahko čistia a na prípadnú „nehodu“ v podobe rozliateho vína alebo kávy vám postačí obyčajná handrička, ktorá tekutinu vsiakne. Obrusy môžete doplniť stuhou alebo inou dekoráciou. Keďže ide o predsviatočné obdobie, obľúbené sú sviečky, zvončeky alebo vločky. S farbami to ale príliš nepreháňajte. Hoci vianočný večierok má podobu zábavy, tú si radšej prenechajte na Silvestra. Dôležité sú tiež doplnky, napríklad príručníky, obrúsky či pulírky, ktoré dajú stolu slávnostný nádych a plnia aj rôzne úžitkové funkcie. 

 

Návleky potešia

Hostí určite ohúrite návlekmi na stoličky. Ak zvolíte vhodné farebné prevedenie, splnia nielen úžitok, ale dotvoria estetiku a celkovú podobu interiéru. Najpoužívanejšie sú elastické návleky na stoličky. Je jasné, že kvôli jednému večierku nebudete tieto návleky kupovať. V prípade, že posedenie organizujete v reštaurácii alebo hoteli, prediskutujte s personálom možnosť použitia týchto návlekov – ak ich daná prevádzka má v ponuke.

 

Ak organizujete večierok vy, skúste zapracovať na osvetlení interiéru. Aj z obyčajnej zasadačky sa dá urobiť reprezentatívny priestor. Vyhýbajte sa však zelenej alebo žltej farbe, ktoré nepôsobia dobre. Naopak, vyhľadávaná je fialová alebo modrá. Pokiaľ k osvetleniu doladíte aj ostatné prvky interiéru, svojich hostí určite potešíte. Blikajúcim svetlám sa radšej vyhnite, prítomných môžu znervózňovať a navyše pôsobia gýčovo. 

 

V prípade, že je súčasťou večierka viac ľudí, odporúčame využiť banketový stand-by stôl  s elegantnými návlekmi. Tvorí ideálnu súčasť nábytku a často sa pri ňom pristavia hostia, pričom prehodia niekoľko slov so šampanským v ruke. Dá sa povedať, že tento druh nábytku ľudí spája. Často je i miestom odloženia menšieho občerstvenia alebo pohárov. Výhodou tohto stola je tiež ľahká manipulácia, čiže ho viete ľahko presunúť z miesta na miesto. 

 

Pripravte prekvapenie

Vianoce sú o prekvapeniach a darčekoch, takže v tomto smere určite nezaháľajte. Obdarujte svojich kolegov, zamestnancov či obchodných partnerov. Reklamné predmety vašej spoločnosti, fľaša vína alebo iná drobnosť je znakom úcty a poďakovania za spoluprácu. Vianoce sú predsa o prekvapeniach a darčekoch, preto aj svojím kolegom doneste niečo milé, čo ich poteší. Ak ste zamestnávateľom, akákoľvek pozornosť pre podriadených je určite vítaná. Zároveň si urobíte „očko.“ Nemusí ísť o nič veľké. Čo to však bude, je len na vás.  

 

Vianočný večierok je slávnosť, preto je potrebné si ho dosýta užiť, neformálne podebatovať a najmä utužiť pracovný kolektív. Mnohí z nás trávia v práci väčšinu dňa a s kolegami sme dlhé hodiny. Je preto nevyhnutné spolu dobre vychádzať, vážiť si jeden druhého, aby sa naše pracovisko nestalo bojiskom, ale miestom, kde sa radi vraciame každý deň. A ak aj máme nejaký problém, môžeme si ho vydiskutovať práve na firemnom posedení na konci roka. 

share facebook Zdieľať
Ďalšie zaujímavé články
Newsletter

Nechajte nám Váš email a bud'te informo­vaný o novinkách, článkoch a zl'avách.