Veľkoodberateľské zľavy: pri nákupe nad 2 000 EUR bez DPH zľava 5% a pri nákupe nad 4 000 EUR bez DPH zľava 10% close

Aby bola svadobná výzdoba čo najdokonalejšia, môžete využiť na výzdobu stola okrem elegantného obrusu

Na trhu je veľké množstvo svadobných dekorácií a doplnkov. 

 

Svadba je nielen synonymom veľkej udalosti v živote mladomanželov, ale aj časom veľkolepých príprav. Novomanželia vyberajú okrem svadobného odevu, sály alebo vhodnej výzdoby aj rôzne dekorácie a doplnky. Tie môžu mať rozličné podoby – od jednoduchých až po zložité. Isté však je, že i v tomto prípade je potrebné vybrať si ten správny typ, aby ste niečo zbytočne nepokazili.

 

Pri dekoráciách sa riaďte aj fantáziou.

sizer

Trendy farby

V nadchádzajúcej svadobnej sezóne budú preferované najmä strieborná, medená alebo zlatá farba. Nič nepokazí ani ružová, jemne zelená alebo menej tradičná modrá. Práve modrú farbu možno nazvať hitom a pre novomanželov, ktorí hľadajú niečo originálne, odporúčame porozmýšľať aj nad svadobným oblekom a šatami práve v tomto farebnom prevedení. V týchto farbách by sa mali niesť aj dekorácie. Počnúc obrusmi, stuhami až po balóniky či obrúsky na stole. Obľúbené sú i doplnky so vzorom dreva, napríklad menovky na stoly či retro cedule s vtipným citátom. Novinkou tohto roka je mramorový vzor, ktorý môže mať napríklad aj svadobná torta.

 

Svetelné prvky 

Menej preferovanou, no obľúbenou dekoráciou sú svetelné prvky v podobe svietiacich reťazí, lampášikov, svietnikov a podobne. U hostí zanechajú rozhodne pozitívny dojem, ideálne však je, aby svetlo nebolo príliš silné alebo priveľmi blikajúce, čo by mohlo pokaziť celkovú atmosféru. Môžeme použiť i klasické vianočné sviečky zavesené napríklad na záclonách, nad dverami či stolmi. Práve svetlo je veľmi dôležitým detailom na každej svadbe. Rátame tu aj svetelné efekty počas tanečných kôl.

 

Kvetinová výzdoba

Kým na svadbách mnohí preferujú klasickú kvetinovú výzdobu umiestnenú na stoloch, čoraz populárnejšie sú závesené kvety nad stolmi. Prichádza tak k šetreniu miesta a ešte väčšiemu zvýrazneniu celkovej svadobnej atmosféry. Pri organizovaní svadby môžu novomanželia využiť napríklad i elegantné kvetinové reťaze. V tomto prípade sa fantázii medze nekladú a každá svadobná výzdoba, ak je dokonale naaranžovaná, zanechá pozitívny dojem. Čo sa týka konkrétnych kvetov, odporúčame hortenzie, orchidey alebo hyacinty. Nič nepokazia ani tradičné a ľahko dostupné klasické ruže. Pre rok 2018 však platí, že by sa svadobné kytice mali niesť v jednoduchosti a nemali by byť príliš „prečačkané“. Ak chcete niečo viac originálne, môžete zvoliť papierové kytičky a pekne vyniknú i mušle alebo umelé motýliky. V našich zemepisných šírkach sa postupne udomácňujú veľké vence napríklad z brečtanu, ktoré sú doplnené o kvety. Mali by však ladiť s kyticou nevesty. Tieto vence môžu byť súčasťou samotného obradu alebo sú vhodné aj ako výrazný doplnok nad svadobnými stolmi.  

 

Ďalšie doplnky

Aby bola svadobná výzdoba čo najdokonalejšia, môžete využiť na výzdobu stola okrem elegantného obrusu, obrúskov, tanierov či príručníkov aj napríklad kvapky rosy v rozličnom farebnom prevedení alebo dekoračné kamienky v rôznych tvaroch a taktiež farebnom vyhotovení. Na svadbách sa stretávame aj s lupeňmi ruží, ktoré sú dnes už klasikou. Svadobnej hostine dodá punc jedinečnosti girlanda ako súčasť výzdoby stola, svietnikov alebo kvetinových váz. 

Čo sa týka sviečok, klasické biele postupne vychádzajú z módy. Nahrádzajú ich farebné. Musia však ladiť s ostatnou výzdobou a dekoráciami. Iný farebný odtieň odlišný od ostatnej výzdoby sa neodporúča. Hostí môžete prekvapiť napríklad svadobnou knihou, kde vám radi zanechajú svadobné prianie. Samotná kniha má rôzne podoby - od farebnosti, vzoru alebo materiálu. Stuhy či balóniky sú samozrejmosťou dlhé roky a tešia sa obľube stále aj dnes. 

 

Geometrické tvary

Svadobné agentúry dávajú neustále do popredia geometrické tvary ako súčasť nadchádzajúcej svadobnej sezóny. V rôznych tvaroch sú teda svietniky, vázy, ale napríklad aj taniere či poháre. Nejde však o klasické štvorce alebo obdĺžniky, ale o mnohoulníky. Pri príprave svadobnej dekorácie sú vhodné tak netypické vázy, ako aj čísla stolov, menovky či sviečky. Všetko je na výbere svadobčanov.

Na trhu je veľké množstvo doplnkov či výzdob a je len na samotných mladomanželoch, ako budú smerovať svadobnú výzdobu. Odborníci odporúčajú nebáť sa experimentovať a často sa radiť aj vlastnou fantáziou. Tá dokáže niekedy viac ako aktuálne svadobné trendy, ktorými je náš trh zaplavený. Nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek druh výzdoby a svadobných doplnkov, svadbu je potrebné hlavne si užiť, nech zostane skutočne pamätným dňom až do smrti. 

 

share facebook Zdieľať
Ďalšie zaujímavé články
Newsletter

Nechajte nám Váš email a bud'te informo­vaný o novinkách, článkoch a zl'avách.